Klub cesty za poznáním - říjen 2019

Vážení přátelé,

v říjnu nabízíme další přednášku v rámci podzimního cyklu Židé, židovské dějiny a kultura. Středověk byla doba ovládaná velkou náboženskou nesnášenlivostí. Pro středověkého člověka bylo nepřijatelné jakékoliv vybočení z mantinelů náboženského učení, a nepochopitelné, že někdo vyznává jiné hodnoty a způsob života. Zde jsou kořeny protižidovských předsudků, které pokračují oddělováním židovské komunity od většinové společnosti, vznik ghett a celé řady zákonů omezující běžný život.

Přednáška s názvem Středověk – život židovských obyvatel v Evropě a Čechách se uskuteční v úterý 15. října 2019 od 17.00 hodin v přednáškovém sále muzea. Přednáškou nás provede Mgr. Martina Kutková ze Židovského muzea v Praze. Vstupné je pro členy klubu zdarma, pro ostatní návštěvníky činí 30,- Kč.

Další program Klubu cesty za poznáním pro všechny zájemce

V sobotu 5. října 2019 pořádá Klub cesty za poznáním vycházku na Slovanský ostrov – Žofín a Střelecký ostrov v Praze.

Průvodkyní bude PhDr. Eva Havlovcová a sraz je v 9.45 hodin na můstku k Žofínu před Národním divadlem. Doprava individuální. Poplatek je 40,- Kč za osobu. V případě zájmu se, prosím, přihlaste v pokladně muzea, kde bude zároveň 24. září 2019 probíhat výběr poplatku.

V sobotu 19. října 2019 si pro vás Klub cesty za poznáním připravil návštěvu Rabasovy galerie v Rakovníku na téma: Cesta za uměním, co nám vyprávějí obrazy, jaký je úkol galerie.

Ujme se nás lektor Mgr. Dalibor Blažek a sraz je v 9.45 hodin u Mariánského sloupu na náměstí v Rakovníku. Doprava individuální. Poplatek za vstupné do Rabasovy galerie a Nové síně se platí na místě - 12,- Kč (senioři) a 20,- Kč (plné vstupné). V případě zájmu se, prosím, přihlaste v pokladně muzea.