Klub cesty za poznáním zve na přednášku do Muzea Nové Strašecí a na prohlídku TYRŠOVA DOMU

Milí přátelé,
v úterý 16. dubna 2024 od 17 hodin pokračuje cyklus o architektuře přednáškou s názvem Architektura a městský urbanismus 20. století. Dozvíme se, jakým tvůrčím způsobem navázala architektura na předchozí styly, zvláště historismus, a co nového přinesly moderní a experimentální trendy do života společnosti. V širokém časovém úseku 20. století projdeme mnoha styly, které formovaly estetické vnímání architektury ve veřejném prostoru a kde se uplatnily i nové stavební technologie. Touto přednáškou nás bude provázet Mgr. Petr Bahník.

Ve středu 17. dubna 2024 od 15 hodin pořádá Klub cesty za poznáním prohlídku Tyršova domu – Michnův palác na Malé Straně, Praha 1, Újezd 450, v sídle České obce sokolské. Sraz je ve 14.45 hodin před budovou. V případě zájmu se, prosím, přihlaste v pokladně muzea, kde bude vybíráno vstupné ve výši 50,- Kč. Počet účastníků je omezen – maximálně 20 osob. Provázet nás bude PhDr. Martin Klement.