Soutěž o nejhezčího a nejchutnějšího velikonočního beránka

Velikonoce jsou v našem muzeu spjaty s tradiční Soutěží o nejhezčího a nejchutnějšího velikonočního beránka, kterou letos pořádáme ve středu 27. března 2024 od 17 hodin. Vyzýváme tudíž všechny soutěžní nadšence a milovníky sladkého i slaného, aby upekli svého nejlepšího beránka, co nejlépe ho ozdobili a přinesli nám ho do muzea nejpozději ve středu 27. března 2024 do 16 hodin. Soutěžit můžete v dětské kategorii nebo v kategorii pro dospělé a studenty oboru cukrář. Všechny soutěžní beránky v 17 hodin ohodnotí vzhledově i chuťově předem vybraná porota. Během jejího hodnocení bude v muzeu probíhat kulturní program. Jednotlivé přidělené hlasy porotců sečteme a následně vyhlásíme vítěze v obou kategoriích. Vítězové získají diplom a zaslouženou cenu. Po té beránky naporcujeme a všichni budete moci ochutnat a zhodnotit výběr poroty. Akce je pořádána za finanční podpory Města Nové Strašecí a Středočeského kraje.