Výstava TGM to nikdy nebude mít lehké

Dobrý den,
Muzeum TGM Rakovník srdečně zve do Petrovcovy výstavní síně na výstavu TGM to nikdy nebude mít lehké připravenou Ústavem pro studium totalitních režimů. Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 30. září 2021 od 17:00 hodin.
Autoři k výstavě dodávají:
„Byla doba, kdy prezidentem naší země byl mimořádně vzdělaný člověk. Stanul v jejím čele přesto, že neváhal bořit národní mýty a stereotypy, bojovat proti pověrám, předsudkům a nesnášenlivosti. Společnosti nastavoval kritické zrcadlo; byl přesvědčen, že každý národ musí obhájit své právo na existenci tím, co umí a dokáže. Přísné nároky kladl na každého jednotlivce. Odmítal malost a zápecnictví. Také proto kupříkladu na českou otázku nahlížel v kontextu mezinárodního dění a činil ji nedílnou součástí evropského vývoje. Byl českým vlastencem, a přitom Evropanem. Prezidentskému úřadu vtiskl neobyčejnou vážnost a důstojnost, ze které těží jeho následovníci dodnes.“
Výstava v muzeu potrvá do 14. listopadu 2021.
Těšíme se na vaši návštěvu.